Blog Sayfasına Git

7 Dakikalık Egzersizin İnanılmaz Etkileri   

MicrosoftTeams image 35 scaled

7 Dakika Mucizesi

Biraz daha hareket etmek ve daha fit olmak istiyor ancak her gün egzersiz yapmak için çok fazla zaman harcamak istemiyor musunuz? Neyse ki, evde ve birkaç dakika içinde harika bir şekilde yapabileceğiniz kısa spor seansları da var! Peki bu 7 dakikalık egzersizler ne kadar etkili? Gerçekten bir fark yaratıyorlar mı?

7 dakikalık egzersizin inanılmaz etkileri                

Günde “sadece” 7 dakika antrenman yaparsanız ne olur? Bir araştırmaya göre, 7 dakikalık egzersizler sadece 6 haftada bel ve kalça çevresini ortalama 4 cm azaltıyor. Yüksek yoğunluk, kısa bir süre içinde bile bir miktar kalori yakmanıza izin verir, bu da çalışmada azaltılmış BMI ve yağ yüzdesinde gösterilmiştir. Dayanıklılığınızı ve güç dayanıklılığınızı artırıyor. 7 dakikalık egzersizler yanma sonrası etkiyi destekliyor, vücut efordan sonra bile enerji yakmaya devam ediyor.

Herhangi bir dezavantajı var mı?

Bu kadar kısa sürede mümkün olduğunca çok kalori yakmak için yoğunluğun yüksek olması gerekir. Bu da yeni başlayanlar ve geri dönenler için o kadar kolay değildir. Belirli bir süre sonra, vücut bir performans platosuna ulaşır. Vücudunuz yoğunluğa alışır, kilo kaybı ve kas geliştirme açısından daha fazla ilerleme için daha fazlasına ihtiyaç duyar.  Örneğin, istenilen sonuca ulaşmak için ilerleyen süreçte ağırlığı artırmak veya daha uzun bir antrenman süresi ile daha yüksek bir yük gerekebilir.

Sonuç!

Bir antrenmana 7 dakika ayırabiliyorsanız, zaten çok şey kazanmışsınız demektir. Özellikle başlangıçta, kısa seanslar bir spor rutini oluşturmak ve vücudu zorlamak için harika bir yoldur. Birkaç hafta sonra, performans platosunu geliştirmeye ve üstesinden gelmeye devam etmek için iş yükünü artırabilirsiniz!

Kısa ve yoğun seanslar, stresli bir günlük yaşam ve sıkı bir program için idealdir. Sabah 10 dakika daha erken kalkarsanız, kendinize ihtiyacınız olan zamanı zaten verirsiniz. TV izlerken bile yan tarafta hareket edebilirsiniz. Size evde yapabileceğiniz en iyi egzersizleri göstereceğiz! 7 dakikalık tüm vücut egzersizimiz ile vücudunuzu sadece birkaç dakika içinde formda tutabilir ve gerçekten egzersiz yapabilirsiniz.

Her gün için 7 dakikalık egzersiz planı

Her egzersizi 50 saniye boyunca yapmaya devam edin, ardından 10 saniye ara verin.

  • Atlama Krikosu
  • Squats
  • Sağa ve sola değişen akciğerler
  • Düşük çömelme hareketi
  • Mekik
  • Şınav
  • Ön kol desteği ile sabit kalmak

Unutmadan…

Önce terleyin, sonra kendinizi şımartın. LaVita, normal kas fonksiyonuna katkıda bulunan iki mikro besin olan magnezyum ve D vitamini sağlar.

İyi haftalar!

LaVita Türkiye